Naujienos

Naujovės keliuose: „koriai“, ribojamas greitis, koreguojami maršrutai

 

koriaiNe vienas šiaulietis važiuodamas pro Tilžės g. ir P. Cvirkos g. sankryžą bei Vilniaus g. ir Radviliškio g. sankryžą nustebo – čia netikėtai išdygo geltoni „koriai“. Vakar Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje valdžios atstovai atsiprašė, jog apie tai iš anksto neįspėjo gyventojų. „Mokomės iš savo klaidų“, – sakė jie ir informavo, kad ateities planuose – ir daugiau naujovių keliuose. Viskas – dėl gyventojų saugumo ir patogumo.

Dviejose sankryžose – geltonas „korys“
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza-Herrera informavo, kad Vilniuje ir Kaune labai pasiteisinęs geltonasis „korys“, įspėjantis neužstatyti sankryžos, jau atsirado ir keliose Šiaulių sankryžose: Tilžės g. ir P. Cvirkos g. bei Vilniaus g. ir Radviliškio g.

G. Mendozos-Herreros teigimu, Tilžės g. ir P. Cvirkos g. sankryža rytinio ir vakarinio piko metu „užsikiša“, nes automobiliai nespėja išvažiuoti iš sankryžos, o kita kryptimi nepravažiuoja. Kitaip tariant, sankryža tampa nelaidi.

„Sprendimas elementarus: matai „korį“, vizualiai įvertini ar per „žalią“ spėsi užbaigti manevrą, t. y. išvažiuoti iš „korio“. Jeigu taip – važiuoji, jeigu matai, kad nespėsi – lauki kito žalio signalo“, – aiškina ji.

Vaikų kelionės į mokyklą palengvės
Posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija svarstė ir dar vieną problemą, kylančią Gumbinės gatvėje. Gyventojai ne kartą piktinosi, kad teritorijoje šalia išsukimo į Kuršėnkelio žiedą nėra įrengti šaligatviai, perėjos neatitinka reikalavimų ir pan. Valdžia teigia, kad artimiausiu metu šaligatvių įrengti čia nepavyks. Tačiau dėl gyventojų saugumo greitu metu planuojama pastatyti greitį ribojančius ženklus – 30 km/h.

„Kol gyventojai pripras, čia aktyviau patruliuos policijos pareigūnai ir stebės, ar laikomasi tvarkos“, – sakė Saugaus eismo komisijos pirmininkė G. Mendoza-Herrera. Taip pat neatmetama galimybė, kad šia atkarpa bus leidžiama važiuoti tik lengviesiems automobiliams.

Neliks pamiršti ir dviračių takai
Vakar Šiaulių miesto savivaldybės tinklalapyje paskelbta apklausa dėl dviračių tako: „Ar pritariate dviračių tako palei Tilžės gatvę pratęsimui nuo senojo viaduko iki sankryžos su Pakruojo gatve?“

Daugiau skaityti:

http://www.snaujienos.lt/index.php/naujienos/miesto-gyvenimas/1583-naujoves-keliuose-koriai-ribojamas-greitis-koreguojami-marsrutai