Naujienos

Reikalavimai nuo lapkričio 1 dienos

Reikalavimai nuo lapkričio 1 dienos


Eismas pėstiesiems draudžiamas
Nuo lapkričio 1 dienos visi automobilių ir kitų transporto priemonių vairuotojai turi nepamiršti dviejų dalykų: pasikeisti vasarines padangas žieminėmis (iki lapkričio 10 d.) bei laikytis mažesnio nustatyto greičio greitkeliuose bei automagistralėse. Beje, jei žiemą važiuojate dygliuotomis padangomis, nepamirškite specialiu skiriamuoju ženklu pažymėti automobilio. Taip pat anksti temstant reikia papildomai apsisaugoti pėstiesiems ir dviratininkams.


Pasikeitęs maksimalus važiavimo greitis

Ne gyvenvietėse nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti:

automagistralėse  – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu

greitkeliuose – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu

keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu

kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu


Reikalavimas naudoti žiemines padangas

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu.


Kokias žiemines padangas naudoti?

Protektoriaus gylis žiemą negali būti mažesnis nei 3 mm. Tačiau tai tik minimalūs reikalavimai, važiuoti esant tokiam susidėvėjimui jau nebe taip saugu. Padangų protektoriaus gylį galima pamatuoti specialiu matavimo įrenginiu arba tiesiog slankmačiu.

Atkreipkite dėmesį, kad padangų protektoriaus gylis ne visada parodo tikrąją padangų būklę. Jei jos naudojamos 5 ar net 10 metų, jų guma gali būti visiškai sukietėjusi ir praradusi reikiamas savybes. Tokiomis padangos važiuoti taip pat nebesaugu.

 Eismas pėstiesiems draudžiamas

Automobilio su dygliuotomis padangomis gale turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.

 

 

 


Reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams

Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pėstieji ir dviratininkai privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas.