Naujienos

Vairuotojo pažymėjimų klastotojai lengvatikių ieško internete

Vairuotojo pažymėjimų klastotojai lengvatikių ieško internete

Valstybės įmonė „Regitra“ atkreipia gyventojų dėmesį, kad neteisėta veikla užsiimantys asmenys internete siūlo vairuotojo pažymėjimus įsigyti neteisėtu būdu.

Siekdami pasipelnyti, sukčiautojai siūlo „tarpininkavimo“ paslaugas padedant išlaikyti vairavimo egzaminus ar įsigyti suklastotus vairuotojo pažymėjimus.

„Regitra“, kuri operatyviai keičiasi informacija su užsienio valstybėse vairuotojo pažymėjimus išduodančiomis institucijomis, iš užsienio nuolat gauna suklastotų lietuviškų vairuotojo pažymėjimų. Pernai daugiausia jų gauta iš Vokietijos, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos. Vairuotojo pažymėjimų klastojimo atvejų yra pastebėta ir Lietuvoje.

Įmonė primena, kad Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas (300 str. 2 dalis) numato baudžiamąją atsakomybę už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Asmuo, pagaminęs netikrą vairuotojo pažymėjimą arba suklastojęs tikrą vairuotojo pažymėjimą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą vairuotojo pažymėjimą laikęs, gabenęs, siuntęs, panaudojęs ar realizavęs, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Asmenys, sulaukę pasiūlymų neteisėtai „pagelbėti“ laikant vairavimo egzaminus ar neteisėtu būdu įsigyti vairuotojo pažymėjimus, raginami nedelsiant kreiptis į teisėsaugos institucijas ir pranešti apie pastebėtus nusikalstamus veiksmus.

Informaciją apie neteisėtus su vairuotojo pažymėjimų išdavimu susijusius veiksmus taip pat galima pranešti anoniminiu „Regitros“ pasitikėjimo telefonu (8 5) 215 2511 ar pateikti įmonės interneto svetainėje www.regitra.lt.